Jdi na obsah Jdi na menu

Pánevní dno

Tento pojem Vám možná nic neříká, ale tyto svaly hrají velmi výraznou roli v našem těle. Pánevní dno uzavírá břišní dutinu zespodu a podpírá vnitřní orgány a drží je na správném místě. Anatomicky se skládá ze tří vrstev svalů.

 

Nefunkční pánevní dno (příliš přetížené, nebo naopak ve většině případů ochablé) má za následek inkontinenci, špatné držení těla a bolesti zad, gynekologické problémy, pokles orgánů dutiny břišní atd.

 Co špatné fungování pánevního dna způsobuje? Časté zvedání těžkých břemen, nadváha, chronický kašel, ale zejména je to dnešní způsob života, kdy nadmíru času sedíme, případně dlouho stojíme a to navíc v polohách, které jsou pro naše tělo nepřirozené.

 

 Je velice důležité naučit se správně tyto svaly zapojit a využívat je v běžném životě. Díky tomu se vyvarujete nebo zbavíte výše zmíněných problémů, naučíte se stát rovně a žít více v souladu s vlastním tělem a lépe ho vnímat. Na lekcích Pilates Institute se můžete naučit, jak správně svaly pánevního dna aktivovat a naučíte se je zapojit do všech možných pohybů a v různých polohách.
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář